Az amerikai zászló alatt hajózó Comanche nevű szupermaxi nyerte meg tegnap a hetvenegyedik alkalommal megrendezett Sydney-Hobart vitorlásversenyt, amelyet több mint harminc hajó legénysége kényszerült feladni a rossz időjárás miatt.

A Comanche két nap és csaknem kilenc óra teljesítette az Ausztrália és Tasmánia közötti, több mint ezeregyszáz kilométeres távot, miközben megsérült a kormányszerkezete.



