Bronzérmes a magyar vegyesváltó a rövidtávú triatlon Eb-n

A britek győztek

Sport
  • 2016.05.29. - 18:39

Bronzérmet nyert a Kovács Zsófia, Tóth Tamás, Vanek Margit, Vanek Ákos összetételű magyar vegyesváltó a triatlonosok Lisszabonban rendezett rövidtávú Európa-bajnokságán.

A hazai szövetség (MTSZ) Facebook-oldalának tájékoztatása alapján a magyar csapat a harmadik váltásnál még az első volt, ám a hajrában két helyet visszacsúszott.

A viadal hivatalos honlapja szerint a két évvel ezelőtt Hamburgban világbajnoki harmadik helyezett magyar négyest a győztes brit csapat 16, az ezüstérmes orosz kvartett pedig mindössze hét másodperccel előzte meg.

Kovács Zsófia egyéniben is bronzérmet nyert szombaton a portugáliai kontinensviadalon.

Eredmény vegyesváltó
1. Nagy-Britannia 1:07:11 óra
2. Oroszország 1:07:20
3. Magyarország 1:07:27

Reklám