Bronzérmet nyert a Kovács Zsófia, Tóth Tamás, Vanek Margit, Vanek Ákos összetételű magyar vegyesváltó a triatlonosok Lisszabonban rendezett rövidtávú Európa-bajnokságán.
A hazai szövetség (MTSZ) Facebook-oldalának tájékoztatása alapján a magyar csapat a harmadik váltásnál még az első volt, ám a hajrában két helyet visszacsúszott.
A viadal hivatalos honlapja szerint a két évvel ezelőtt Hamburgban világbajnoki harmadik helyezett magyar négyest a győztes brit csapat 16, az ezüstérmes orosz kvartett pedig mindössze hét másodperccel előzte meg.
Kovács Zsófia egyéniben is bronzérmet nyert szombaton a portugáliai kontinensviadalon.
Eredmény vegyesváltó
1. Nagy-Britannia 1:07:11 óra
2. Oroszország 1:07:20
3. Magyarország 1:07:27



