Bravúrgyőzelmekkel lehet csak kijutni a 2019-es női Európa-bajnokságra

Kosárlabda

Sport
  • 2017.11.08. - 01:03

A szombaton kezdődő selejtezősorozatban Székely Norbert szövetségi kapitány szerint bravúrgyőzelmekre lesz szükség ahhoz, hogy a magyar női kosárlabda-válogatott kiharcolja a részvételt a 2019-es Európa-bajnokságon.

A kapitány hisz benne, s abban is, hogy mindjárt az első találkozón – szombaton Litvániában – bravúros sikert érhet el a gárda. Jövő szerdán, Miskolcon az albánok következnek, akik ellen kötelező a győzelem. A négyesből az orosz válogatott kiemelkedik, de ellenük sem fognak feltartott kézzel pályára lépni. A csapatkapitány Raksányi Krisztina szerint csapatszinten lesz nagyon erős a válogatott. Mint elmondta, mindegyiküknek az Eb-szereplés a célja, ezért már a soron következő két találkozón mindent el fognak követni. A válogatott Eb-selejtezői, november 11.: Litvánia–Magyarország, Kedainiai 18 óra, november 15.: Magyarország–Albánia, Miskolc 20. 2018. február 10.: Magyarország–Oroszország, február 14.: Magyarország–Litvánia, november 16.: Albánia–Magyarország, november 21.: Oroszország–Magyarország.
Reklám