Tovább tudott építkezni a magyarországi németség kulturális autonómia tekintetében – értékelte a hét végén a tavalyi évet a Magyarországi Németek Országos Önkormányzatának (MNOÖ) elnöke.
Jelezte, hogy január 19-én Budaörsön megemlékezést tartanak a mintegy kétszázezer magyarországi német hetven évvel ezelőtti elhurcolására emlékezve, az évforduló így „alkalmat kínál a korrekt emlékezetkultúra építésére” is. Heinek Ottó az idei tervek között említette a szekszárdi Magyarországi Német Színház felújítását, amelynek munkálatait kétszázmillió forinttal támogatja a kormány. Fülöp Attila nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős helyettes államtitkár rámutatott, a nemzetiségek nyolcmilliárd forintot kapnak az idén a központi költségvetésből.



