Hét év börtönbüntetéssel sújtotta tegnap a Budapest Környéki Törvényszék azt a vácszentlászlói gazdát, aki fagyálló folyadékot kevert a pincéjében tárolt borába, aminek következtében meghalt azon tolvajok egyike, akik rendszeresen megdézsmálták V. Pál értékeit.
V. Pál nem tagadta tettét, és azt állította, a rendszeres lopások miatt érzett tehetetlenségében öntött fagyállót a borába, de nem állt szándékában, hogy bárki halálát okozza. Az áldozat halálában közrejátszott az is, hogy a mérgezett ital mellett dizájnerdrogot fogyasztott, ugyanakkor rosszulléte ellenére társai nem értesítették a mentőket. Az ítélet nem jogerős.



