Bortermelők: Szöllősi Mihály elismerése

Gazdaság
  • 2015.12.05. - 03:29

Szöllősi Mihály nyerte a Magyar Bor Akadémia az Év Bortermelője Magyarországon 2015-ös díjat. A Neszmélyi borvidék borásza Mezőtúron született, nagyszüleinek középparaszti gazdasága volt, így a mezőgazdasághoz, kertészethez való kötődése már gyermekkorától megvolt.

Szöllősi Mihály 20151205
Szöllősi Mihály (Fotó: Nagy Balázs)

A Szöllősi Pincészet legkiemelkedőbb bora az olaszrizling, mely a borvidék zászlósbora. Emellett mindegyik, a borvidékre jellemző fontosabb fehérbor megtalálható a repertoárban: Irsai Olivér, királyleányka, chardonnay, sauvignon blanc, cserszegi fűszeres, szürkebarát, tramini, zenit. Szöllősi Mihály nagyon büszke arra, hogy az országban azon boros gazdák között volt, akik először próbálkoztak a chardonnay és sauvignon blanc fajták házasításával és tizenkét hónapos fahordós érlelésével. Korábban is díjazták a borászcsaládot: nemzetközi borversenyeken szerzett érmek, több ízben a Magyar Tudományos Akadémia bora cím elnyerése, TOP 100 Legjobb Magyar Bor második helyezettje. A Magyar Bor Akadémia közlése szerint a díj nem egyfajta bor elismerését jelenti, hanem a nyertes bortermelő több éven át tartó, kiemelkedő teljesítményéért, borainak állandó kiváló minőségéért, sikereiért adható.

Reklám