Észak-Koreában szokatlan módon, hatalmas phenjani popkoncerttel ünnepelték meg, hogy a diktatúra saját állítása szerint sikeresen kilőtte első interkontinentális ballisztikus rakétáját - jelentette kedden a helyi állami hírügynökség, a KCNA.
Színpadra lépett még a Csongbong nevű popzenekar, az állami katonai kórus és a Vangdzseszan könnyűzenei formáció, amelyet még Kim apja, Kim Dzsong Il alapított a nyolcvanas években.
Az észak-koreai állami televízió felvételein Kimet őrjöngve ünneplő tömeg látható.
Észak-Korea július 4-én lőtte ki a Hvaszong-14 típusjelű rakétát, melyről Phenjan azt állítja, hogy a világ bármely pontjára képes vele csapást mérni. Szakértők szerint ez a rakéta képes arra, hogy elérje az Egyesült Államok alaszkai területeit.



