A riói olimpia kudarcán már túltették magukat a birkózók, a tanulságokat mindenki leszűrte, ráadásul a legjobbak közül senki sem vonult vissza, ezért Gulyás István, aki a női mellett január elsejétől férfi szabadfogású szövetségi kapitány is, bízik abban, hogy a következő játékokon lényegesen eredményesebbek lesznek.
"Nagyon remélem, hogy valamelyikük érmet fog nyerni a hétvégén" - mondta a szakember, megjegyezve azt is, hogy az olimpiáról lemaradt versenyzőknek jó esély ez a világbajnokság, így várhatóan nagy mezőny gyűlik össze, minden súlycsoportban (nők 55, 60 kg, szabadfogás 61, 70 kg), kötöttfogás 71, 80 kg) 40 körüli indulói létszámmal.