Ahogyan azt a lapunkban Dénes Tamás, a rezidensszövetség korábbi elnöke bejelentette, új szakszervezetet hoztak létre.
Elképzelésük szerint egy rezidens nettó alapbére háromszázezer forint, egy szakorvosé ötszázezer, míg egy főorvosé hétszázezer forint kell, hogy legyen. A „kikényszerítő” eszközök között az elnök megemlítette a túlórastopot, a felmondólevelek letétjét és végső eszközként a munkabeszüntetést is. Az új szakszervezet szerint nyilvánossá kell tenni a kórházak minőségi mutatóit, mert ezeknek a mutatóknak a mérése és nyilvánossá tétele a legfontosabb lépés az egészségügyi rendszer megreformálásához.



