A 250 éves Szent István-székesegyház barokk kincseiből nyílik kiállítás augusztus 3-án a székesfehérvári Csók István Képtárban Barokk mennyország – Kincsek, rejtélyek a Szent István-székesegyházból címmel.
A szervezők közlése szerint a nagyívű kiállításból kirajzolódik a székesegyház barokk kori története: a jezsuitáktól kezdve a Mária Terézia által adományozott főoltárig, a plébániatemplom felépülésétől a püspökség 1777-es megalapításáig. A tárlat középpontjában a bazilika barokk műkincsei állnak. A látogatók a kiállított tárgyakat közvetlen közelről, korszerű technikai eszközök segítségével ismerhetik meg, és a bazilika barokk berendezéséhez méltó installációval mutatják be a székesegyházban egy éven át zajlott művészettörténeti és restaurátori tudományos vizsgálatok eredményeit is. A kiállítás különlegességei a bazilika hatalmas mellékoltárképei, amelyeket a freskókkal együtt Johann Ignaz Cimbal készített. Az október 23-ig látható kiállítás kurátorai Gaylhoffer-Kovács Gábor és Nagy Veronika művészettörténészek, írta az MTI.



