Önök arra terelnek bennünket, ahol a szép, az igaz és a jó létezik gyakran méltatlanul élt világunkban. Teljesítményük erősíti összetartozásunkat, magyar mibenlétünket, részévé válik mindannak, amit érdemes megismerni, megérteni, megtartani, továbbadni, ha úgy adódik, védelmezni - mondta Balog Zoltán kedden a Pesti Vigadóban, az állami művészeti és miniszteri szakmai díjak átadásán.
Az emberi erőforrások minisztere a nemzeti ünnep alkalmából, Orbán Viktor kormányfő megbízásából adta át az elismeréseket. Balog Zoltán összesen 84 alkotót díjazott, tizenkilenc kategóriában.
"1848 márciusához hasonlóan most ismét nekünk kell meghozni a döntést jövőnkről, a szabadságunkról. Nekünk kell döntenünk arról, hogy megmaradjon a szabadságunk, hogy ne más döntsön, és arról, milyen legyen ez a szabadság. El kell döntenünk, vállaljuk-e a munkát, a küzdelmet ennek a közösségnek a megmaradásáért és gyarapodásáért" - hangsúlyozta beszédében Balog Zoltán.
Kimagasló színvonalú munkájáért Magyar Ezüst Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
ACZÉL ANDRÁS, a Magyar Állami Operaház játékmestere, rendezője,
BERECZ BALÁZS, a Börtöncursillos Titkárság világi koordinátora,
CSŐSZ KATALIN, a Magyar Egészségügyi Szakdolgozói Kamara Országos Védőnői Szakmai Tagozatának vezetője, a Józsefvárosi Szent Kozma Egészségügyi Központ területi vezető védőnője,
DARÁZS ISTVÁN, a Jászberényi SE Korcsolya Szakosztályának korábbi elnöke,
HABÁN ZSUZSANNA, a Siketek és Nagyothallók Országos Szövetségének szakmai vezetője,
HARAMIA LÁSZLÓ gyógymasszőr,
ILLÉS RUDOLF, a Sportegyesületek Országos Szövetségének volt elnökségi tagja,
KALMÁR ANDREA, a Szolnoki Szolgáltatási Szakképzési Centrum főigazgatója,
KIRÁLYHIDI DOROTTYA, a Siketvakok Országos Egyesületének főtitkára, gyógypedagógus,
DR. SOHAJDA ATTILA, a Magyar Gyógyszerészi Kamara alelnöke, a berettyóújfalui Gróf Tisza István Kórház Intézeti Gyógyszertárának vezetője,
DR. SZABÓ KÁROLYNÉ TISÓCZKY MÁRIA, a Békéscsabai Jókai Színház művészeti főtitkára és titkárságvezetője, a Magyar Teátrum Közhasznú Nonprofit Kft. ügyvezető igazgatója,
SZISZÁK KATALIN JULIANNA, a Békés Megyei Szociális, Gyermekvédelmi Központ és Területi Gyermekvédelmi Szakszolgálat igazgatója,
TAKÁCSNÉ POLLÁK RITA, a győri Harmónia Alapfokú Művészeti Iskola ének-zene tanára,
TORMA GÁBOR, a Budapest Bábszínház műszaki vezetője.
Színvonalas munkájáért Magyar Bronz Érdemkereszt polgári tagozat kitüntetésben részesült:
FEHÉRNÉ IMREK KATALIN, a szolnoki Szandaszőlősi Általános Iskola és Alapfokú Művészeti Iskola tanítója,
FÜZI ATTILA táncművész, a Miskolci Nemzeti Színház-Miskolci Balett magántáncosa,
NAGY ILDIKÓ, a szolnoki MÁV Kórház vezető gyógytornásza,
SASVÁRI JÁNOS JÓZSEF népi iparművész, a Palócföldi Népi Iparművészek Egyesületének alelnöke,
SZŰCS CSABÁNÉ, a Nyíregyházi Vasvári Pál Gimnázium tanára és intézményvezető-helyettese,
DR. TÓTH ANIKÓ, a Debreceni Egyetem Agrár és Gazdálkodási Szak- és Felnőttképzési Intézetének megbízott intézetvezetője,
VÁRI FERENC, a Kondorosi Petőfi István Általános és Alapfokú Művészeti Iskola, Kollégium ének-zene tanára, a Kondorosi Nagycsaládosok Egyesületének alapítója és volt vezetőjének részére.



