Bakondi György: Nem indokolt a kerítés a magyar-román határon

„A román határőrség komoly erőkkel végzi feladatát”

Belföld
  • 2017.02.04. - 21:08

Semmi nem indokolja, hogy szigorítsák a magyar-román határ védelmét, így kerítés sem lesz ott - mondta Bakondi György szombat este az M1-en.

A miniszterelnök belbiztonsági főtanácsadója kifejezetten jónak nevezte a magyar és a román határőrizeti szervek közötti együttműködést, külön kiemelte az információcserét. "Azt tapasztaljuk, hogy a román határőrség komoly erőkkel végzi feladatát" - hangsúlyozta, hozzátéve: semmi sem indokolja, hogy a jelenleginél szigorúbb határrendészeti rezsimet vezessenek be a román határon. Közölte, ez azt is jelenti, nem kell újragondolni a határrendészeti szakemberek elosztását sem.

Reklám