Az iraki kormányerők behatoltak szerdán az Iszlám Állam terrorszervezet kezén lévő, észak-iraki Havídzsába - közölték katonai források.
A Bagdadtól 240 kilométerre északra, a szíriai határ közelében, Kirkuk kormányzóságban található város egyike azon néhány területnek, amelyet még az Iszlám Állam ellenőrzése alatt tart. Az iraki hadsereg szeptember 21-én indított támadást a város visszavételére.
Addelamír Jarallah tábornok, a várost ostromló csapatok parancsnoka közleményében arról számolt be, hogy erőik szerdán átfogó támadást indítottak, hogy felszabadítsák Havídzsa központját és a szomszédos Riád települést.
A kormányerők az elmúlt 13 napban négy város és tucatnyi falu ellenőrzését szerezték vissza.
Raed Dzsaudat, a szövetségi rendőrség vezetője szerdai közleményében tudatta, hogy a Havídzsa felszabadítására indított művelet a harmadik szakaszába lépett. Ennek keretében tüzérséggel és rakétákkal támadják az Iszlám Állam állásait. A rendőrség elit alakulatai, gépesített erői, mesterlövészei és a többségében síita milíciákat tömörítő Hasd es-Saabi (Népi Mozgósítási Erők) tagjai behatoltak a város északnyugati részébe. A műveletben drónokat is bevetnek. Előrenyomultak és az a céljuk, hogy elfoglalják Havídzsa hét kerületét és 12 létfontosságú létesítményét - hangoztatta a rendőrparancsnok, további részletek ismertetése nélkül.



