A 18 évvel ezelőtti, első Korea-közi csúcstalálkozó együttes megünneplésére tett javaslatot pénteken déli szomszédjának Észak-Korea - számolt be a Yonhap szöuli hírügynökség.

A találkozó első fordulóján a dél-koreai diplomaták kezdeményezték azt is, hogy az észak-koreai Keszon városában létesítsenek egy irodát, amelynek feladata lenne a Mun Dzse In dél-koreai elnök és Kim Dzsong Un észak-koreai vezető idén április 27-én tartott csúcstalálkozóján megszületett nyilatkozat megvalósítása.
A találkozón a két Korea vezetője megállapodott a Koreai-félsziget atomfegyver-mentesítéséről és megegyeztek abban is, hogy hivatalosan véget vetnek az 1950-53-as, fegyverszüneti megállapodással lezárt koreai háborúnak.
Dél-koreai politológusok véleménye szerint a küldöttségek összetételéből arra lehet következtetni, hogy a megbeszéléseken szó lesz a két ország vasúti rendszerének összekapcsolásáról a két ország keleti részén, humanitárius és sportügyi cserekapcsolatokról, egyebek között a koreai-háború alatt szétszakított családok találkozóinak újbóli megszervezéséről.



