A liverpoolos Mohamed Szalah-t választották meg Afrika legjobb labdarúgójának 2017-ben. Az ünnepélyes díjkiosztót csütörtökön Accrában rendezték meg.
Szalah a szavazáson klubtársát, a 25 éves Sadio Manét (szenegáli/Liverpool), valamint a 28 éves Pierre-Emerick Aubameyangot (gaboni/Borussia Dortmund) előzte meg. Mané a korábbi választáson a harmadik volt, a 2015-ben győztes Aubameyang pedig az elmúlt négy évben mindannyiszor dobogóra került. Az év csapata az egyiptomi válogatott lett, az év edzője pedig argentin szövetségi kapitánya, Héctor Cúper. A díjat hagyományosan az afrikai válogatottak szövetségi kapitányainak vagy szakmai igazgatóinak szavazatai alapján ítélik oda, ezúttal azonban első alkalommal a csapatkapitányok is voksolhattak.



