A német Marcel Kittel nyerte a Tour de France második szakaszát, összetettben továbbra is a brit Geraint Thomas áll az élen. A szombati, düsseldorfi prológon az előzetesen a legerősebb csapatnak deklarált Team Sky versenyzői remekeltek.

Thomas nyert, Kirijenka harmadik lett, a végső győzelemre is esélyes nagymenők közül Chris Froome pedig rácáfolt a formája miatt tamáskodókra, csaknem 40 másodperccel ment gyorsabban közvetlen riválisainál. Az idei Tour már az első nap meghozta a maga drámáját, a 37 éves Alejandro Valverde (Movistar) az egyik kanyarban megcsúszott, bukott, nekiesett a pályát elkerítő kordonnak. Térdkalácscsont-törés miatt vasárnap már meg is műtötték, fel kellett adnia a versenyt. Vasárnap a Düsseldorf és Liège közötti 203,5 kilométeres etapon (ennél lesz hat hosszabb is a verseny során...) négyen próbálkoztak szökéssel, de a csoport a végére kétfősre csökkent, akiket végül mindössze egy kilométerre a céltól ért utol a mezőny. A sprintbefutóban a német Marcel Kittel (Quick Step-Floors) volt a leggyorsabb, a győzelemért járó tíz másodperces időjóváírásnak köszönhetően összetettben feljött a harmadik helyre. Kittel, aki elsírta magát örömében, mint mondta, nagyon szeretett volna a hazájából indult etapon győzni, pályafutása során tizedszer nyert szakaszt a Touron. Jól ment honfitársának, André Greipelnek is, aki harmadiknak jött be, megelőzve a semmiből előretörő Mark Cavendish-t (Dimension Data). Második a francia Arnaud Demare (FDJ) lett. Összetettben Thomas mögött Küng a második, Kittel a harmadik, Froome már a hatodik. Pedig a címvédő brit a szinte végig esős versenynap végén az élmezőny néhány tagjával együtt bukott, de időhátrány nélkül ért a célba. A végén azt mondta, csak egy kicsit lehorzsolta a fenekét, ez benne van ilyen esős, csúszós időben a versenyben.



