A magyar kormány az Uber ügyében végigjárta a lehetséges utat, ezért szinte biztosak lehetünk benne, hogy nem enged most a piacra hasonló céget. A
Az észt Taxify nevű cég a múlt pénteken indította el hazánkban a szolgáltatását, és egy nevét nem vállaló hazai, volt Uber-alvállalkozó cég is lecsapna a megüresedett piacra. A német Mytaxi összeolvadt a brit riválisával, a Hailóval, hogy fel tudja venni a versenyt a San Franciscó-i társasággal, amelynek megjelenése Erdélyben is feszültségeket okozott. Az Uber panaszt nyújtott be az Európai Bizottságnál, és a mihamarabbi visszatérést tervezi, illetve jogi úton támadja London közlekedési hatóságának tervezett intézkedéseit, amelyekkel szigorítanák a cég működését. Az Uber egyébként a múlt pénteken adta hírül, hogy sofőr nélküli autókkal szállítja az utasokat az Egyesült Államokban, Pittsburghben. Az MTI közölte: a fuvarmegosztó háromszázmillió dollár értékű megállapodást kötött a kínai tulajdonban lévő Volvo autógyártóval vezető nélküli autók közös fejlesztéséről.



