A magyar házelnök csütörtökön látogatott Krakkóba, ahol átvette a visegrádi csoport parlamenti szintű elnökségét.

Kövér arról beszélt, hogy a V4-eknek a nemzeti parlamentek lehetőségeit maximálisan kihasználva, közös erővel kell fellépniük a közös sorsuk alakítása érdekében az EU-ban a magyarokra és lengyelekre különös erővel nehezedő brüsszeli nyomással szemben. Elnökségünk szerepe ebben, hogy megőrizzük a V4 egységét és reagálóképességét – mondta.



