Átadták a nemzetiségi rajzpályázat díjait

Kultúra
  • 2017.02.16. - 02:03

Az Országgyűlés irodaházában tegnap megnyílt az országos nemzetiségi rajzpályázat válogatott alkotásait bemutató tárlat, és átadták a nyertesek jutalmait, valamint az önkormányzatok és szervezetek különdíjait is.

Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár az eseményen elmondta: az elmúlt években jelentősen növekedett a nemzetiségi intézmények támogatása. Hozzátette: közösen élünk egy országban, közösen építjük, erősítjük és nemcsak anyagilag, hanem lelkileg is. Kissné Köles Erika, a nemzetiségi bizottság kulturális testületének elnöke elmondta: a tárlatra a tizenkét díjazott alkotás mellé választottak továbbiakat a beküldött ezer munkából.

Reklám