Átadták a Bács-Kiskun Megyei Kórház kiskunfélegyházi telephelyének 1,3 milliárd forintból épített új épületszárnyát kedd délután.
Mészáros János, az egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár emlékeztetett, a kórház 2012 decemberében került állami fenntartásba, és 2013 májusában integrálódott a Bács-Kiskun Megyei Kórház szervezeti struktúrájába. Hangsúlyozta: a kórház az állami tulajdonba kerülésekor elveszített ellátási formáit mint funkciókat mára visszakapta.
Így indulhat be a kiskunfélegyházi kórházban - a mostani beruházásnak is köszönhetően - az egynapos sebészet, a belgyógyászati nappali ellátás 12 ággyal, ugyanakkor sikerült megteremteni a 24 órás sürgősségi betegellátás feltételeit is - mondta Mészáros János.



