Átadták a 2017-es Derkovits Gyula-ösztöndíjakat

A zsűri 130 pályázó közül választott ki 26 művészt

Kultúra
  • 2017.03.04. - 19:23

Huszonhat fiatal képzőművész kapta meg a Derkovits Gyula-ösztöndíjat szombaton a budapesti Műcsarnokban, ahol Derkó 2017 címmel kiállítás is nyílt a díjazottak munkáiból.

Szegő György, a Műcsarnok művészeti igazgatója elmondta: a zsűri 130 pályázó közül választotta ki azt a 26 művészt, akik közül 9-en először nyerték el a havi 100 ezer forinttal járó ösztöndíjat.
Krucsainé Herter Anikó kulturális kapcsolatokért és fejlesztésekért felelős helyettes államtitkár kiemelte: 62. alkalommal adják át a Derkovits Gyula festő és grafikusról elnevezett képzőművészeti ösztöndíjakat és nyitják meg az alkotók beszámoló kiállítását, amelynek az idén is a Műcsarnok ad otthont március 26-ig.

derko
Reklám