Az ország egyik legismertebb plakáttervezője Árendás József – többnyire és többeknek inkább: Jóska – grafikusművész.
Az alkotó 1972-ben fejezte be tanulmányait az Iparművészeti Főiskolán, a tanárai Gerzson Pál, Konecsni György, Kerti Károly és Ernyei Sándor voltak. A diplomája megszerzésétől fogva csaknem két évtizedig filmplakátokat tervezett, de 1981-től vidéki színházak számára is készített grafikai munkákat. Ahogy az lenni szokott, tanította is a mesterséget a főiskolásoknak egy ideig, a maga és barátai szervezésével pedig 2005-ben megalapították a Magyar Plakát Társaságot. Addigra számos kitüntetést megkapott: az év plakátja, az év legjobb ötlete, alkotói díja és ehhez fogható elismerés mellett 1992-ben átvehette a szakma Munkácsy-díját, újabb húsz évre rá a Hungart alkotói elismerését.
Árendás József 2009 óta a Magyar Művészeti Akadémia tagja, az ismert kulturális forrásokból összeszámolva, eddig húsz önálló és huszonkét csoportos kiállítása volt idehaza és különböző külföldi városokban.



