A kora középkor egyik legjelentősebb aranyleletéről, a nagyszentmiklósi aranykincsről nyílik kiállítás pénteken a szegedi Móra-múzeumban.

Nagyszentmiklós határában 1799-ben egy szerb szőlősgazda árokásás közben talált rá a felbecsülhetetlen értékű aranyedényekre, amelyek összsúlya körülbelül tíz kilogramm volt. Az avar kori kincs darabjai kereskedőkön keresztül jutottak el Pestre, ahol végül a Boráros tér névadója, Boráros János városbíró gondoskodott az összegyűjtésükről. A kincset a bécsi Kunsthistorisches Museumban őrzik.



