A héten kezdik kézbesíteni a nyugdíjasok Erzsébet-utalványát – árulta el Novák Katalin, család- és ifjúságügyekért felelős államtitkár.
A Magyar Posta 2,7 millió ember számára juttatja el a tízezer forint értékű utalványt, amit a gazdaság kiemelkedő teljesítményének köszönhetően már harmadik alkalommal kapnak meg az idősek. Először Budapesten, majd Pest megyében, végül pedig az ország minden pontján megérkeznek a küldemények – mondta a távirati irodának Panulin Ildikó, a Magyar Posta szóvivője. Hozzátette azt is, hogy már március 15-e előtt elkezdik a kézbesítést, hogy április közepéig mindenki megkaphassa. Az értékküldemény formájában érkező segítséget személyesen kell a postástól átvenni, ha pedig ez nem lehetséges, akkor a munkatársuk értesítőt hagy, amivel a postán veheti át az utalványt annak címzettje. Az Erzsébet-utalványokat négy darab kétezer forintos és két darab ezer forintos címletben kapja meg minden, 2018. március 1-jén nyugdíjellátásra jogosult személy.