Andrzej Duda: Az 1848-as forradalom a lengyel-magyar barátság máig eleven tanúsága

A lengyel kormányfő is üzent magyar kollégájának

Külföld
  • 2018.03.15. - 20:05

Az 1848-49-es magyar szabadságharcnak nyújtott lengyel segítség máig eleven tanúsága a két egymással szolidáris nemzet barátságának - áll abban az üdvözlő táviratban, amelyet Andrzej Duda lengyel elnök csütörtökön Áder János köztársasági elnöknek küldött. Hasonló üdvözlő  táviratot küldött Orbán  Viktor kormányfőnek Mateusz Morawiecki lengyel  miniszterelnök is. .

A PAP hírügynökség által idézett levélben Duda jókívánságait fogalmazta meg, és rokonszenvéről biztosította a magyar nemzetet és személyesen Áder Jánost is.

Rámutatott a lengyel-magyar barátság "hosszú és dicsőséges" hagyományára, mely "része a közös európai történelemnek", és mely Európa számára kivételes példáját jelenti a két baráti nemzet közötti szolidáris kapcsolatoknak..

A 170 évvel ezelőtti események e kapcsolatok "eleven példájaként maradtak emlékezetünkben"- írta a lengyel államfő, utalva a magyar szabadságharcnak nyújtott lengyel segítségre.

Meggyőződését fejezte ki, hogy e különös kapcsolatok hangsúlyozására alkalmat adnak a március 24-én Veszprémben megrendezésre kerülő magyar-lengyel barátság napi ünnepségek is.

Az Orbán Viktor miniszterelnöknek címzett ünnepi üdvözlő táviratáról   tájékoztatott  Twitter közösségi honlapján Mateusz Morawiecki lengyel kormányfő is.

A miniszterelnök hangsúlyozta: a lengyel-magyar testvériség a közös szabadságszereteten alapszik. "A magyar nemzet nem egyszer bizonyította nagyságát, Európa okkal lehet hálás neki" - fogalmazott.

Március 15-i üdvözlő táviratában a lengyel szenátusi elnök, Stanislaw Karczewski Twitter közösségi honlapján azt a kívánságát fejezte ki, hogy a magyarok "a következő évtizedekben továbbra is Európa számára példaértékű társadalmat alkossanak".

Reklám