Legkevesebb két halálos áldozata van a hétfőn, a Rajna-menti Ludwigshafenben lévő BASF nevű multinacionális óriásvállalat vegyipari üzemében bekövetkezett gázrobbanásnak.
A polgárok védelme és egészsége a legfontosabb, ezért kiemelt feladat a megelőzés – hangsúlyozta tegnap Dieter Feid, a tűzoltóság nyomozási ügyosztály vezetője. A légszennyezettség szintjét folyamatosan mérik, s a tűzoltók figyelmeztették az érintett területeken élőket, hogy lehetőleg ne tartózkodjanak a szabadban, és tartsák zárva az ablakokat, ajtókat. A mentés folyamatos, egyes hírek szerint a veszélyeztetett térségből több mint százharminc embert kellett evakuálni. A két baleset okait még vizsgálják a hatóságok, a rendőrség cáfolta, hogy terrortámadás történt volna.



