A visegrádi négyek továbbra is nyitottak a vitára

Mikola István kiemelte: a magyar elnökség alatt is a közép-európai együttműködés lesz az előtérben

Külföld
  • 2017.05.05. - 12:39

A visegrádi négyek (V4) országcsoport a júliusban kezdődő magyar soros elnökség idején is partner lesz az egyenlőségen alapuló vitákban - hangsúlyozta Mikola István, a Külgazdasági és Külügyminisztérium (KKM) biztonságpolitikai és nemzetközi együttműködésért felelős államtitkára pénteken Berlinben a német ipari és kereskedelmi kamarák szövetségének (DIHK) A visegrádi négyek és Németország című konferenciáján.

Az államtitkár kiemelte, hogy a magyar elnökség programjának első számú eleme a közös, közép-európai hozzájárulás az Európa jövőjéről szóló stratégiai vitához.

A második elem a biztonság és a stabilitás erősítése a migrációs válság kezelése révén - tette hozzá Mikola István, hangsúlyozva, hogy Németország továbbra is nagyon fontos partner a V4 csoport céljainak eléréséhez.

Volker Treier, a DIHK vezérigazgató-helyettese a V4-ek jelentőségét méltatva rámutatott, hogy Németország és a csoport kétoldalú kereskedelmi forgalma több mint 250 milliárd euró, ami 50 százalékkal meghaladja Németország és legfontosabb kereskedelmi partnere, Kína kétoldalú kereskedelmi forgalmát.

 

Reklám