Több száz migráns indult el a magyar–szerb határ felé, Németországba akartak eljutni. A kormányfő belbiztonsági tanácsadója felidézte, a magyar álláspont szerint nem mérsékelni, hanem megállítani kell a tömeges migrációt.
Pénteken több száz migráns, főleg fiatal afganisztáni és pakisztáni férfiak indultak el gyalog a magyar határ felé, céljuk Németország. Tegnap délelőtt már csak néhány kilométerre voltak a magyar–szerb határtól. Az M1 televízió tudósítói délelőtt azt jelentették, hogy a menetben mintegy 130-an voltak, hajnalban érkeztek Szabadkára, ezután Palicson látták őket, vagyis mintegy tíz kilométerre voltak a magyar határtól. A bevándorlók azt mondták: azért jönnek, hogy a határzár és a szigorú szabály ellen tiltakozzanak. Egyikük szerint három-négy napig akarnak majd éhségsztrájkolni a magyar határnál – tette hozzá a M1-en bejelentkező egyik tudósító. Miután beértek Hajdújárásra, a migránsok az M1 szerint nagyon elszántak voltak, nem akartak visszafordulni, bíztak abban, hogy a tömeg nyomására a magyar hatóságok megnyitják a határt. A szerbiai menekültügyi főbiztosság vasárnap délelőtti közlése szerint a menetben haladó migránsok közül előzőleg többen is feladták az összesen mintegy 200 kilométeres gyalogút megtételét, voltak akik egyáltalán nem folytatták útjukat, 124-en pedig az éjszaka vonattal indultak el a táv felénél található Újvidékről a magyar határ közelében fekvő Szabadkára. Az M1 tudósítója tegnap délután arról számolt be: a migránsokat eddig kísérő rendőrökhöz újabbak csatlakoztak, és meg nem erősített információk szerint a magyar határ felé tartókat nem engedték tovább Horgos felé. Humanitárius okokra hivatkozva két buszt küldtek a Királyhalma és Horgos között tartózkodó migránsokért, sokan ugyanis lábsérüléseket szenvedtek a hosszú gyaloglás alatt.



