Alacsonyabb volt tavaly Magyarország államháztartási hiánya és államadóssága az európai uniós (EU) átlagnál, de még a közös valutát használó országokénál is. Mint azt az Eurostat közölte, az államháztartási deficit 2,5 százalékos, az államadósság mértéke pedig 76,2 százalékos volt.
A Fidesz szerint Magyarország visszaszerezte gazdasági önrendelkezését, tartós növekedési pályára állt, és európai szinten is a legjobbak között teljesít. Ezt a frakció Schiffer András LMP-társelnök sajtótájékoztatójára reagálva közölte. Schiffer szerint alapvető gazdaságpolitikai fordulatra van szükség Magyarországon az elmúlt huszonöt év „zsákutcás fejlődését” követően. A társelnök kijelentette: a fejlesztési és szabályozási támogatásokat nem az összeszerelő üzemeknek, hanem a helyi gazdaságnak, a szövetkezeteknek, a kis- és középvállalkozói szektornak kellene adni. A Fidesz úgy látja, hogy a gazdasági növekedés döntő részét ma a hazai kis- és közepes vállalkozások, a mezőgazdaság, az ipar, a külkereskedelem és a belső fogyasztás bővülése adja.



