A szlovénok ellen Koperben már a tokiói olimpia is a fókuszban lesz

Férfi kézilabda vb-selejtező

Sport
  • 2018.06.09. - 02:02

Ma este nyolc órától Koperben rendezik a Magyarország–Szlovénia férfi kézilabda-világbajnoki selejtező első mérkőzését, amely egyben az olimpiai kvalifikáció első állomása. A világbajnokságot január 9. és 27. között rendezik Berlinben, Hamburgban, Münchenben és Kölnben, valamint Koppenhágában és Herningben.

A torna győztese kijut a tokiói olimpiára, a második-hetedik helyezettek pedig részt vehetnek az olimpiai selejtezőn. A magyarok Szlovénia elleni keretének tagja a Veszprém 37 éves jobbátlövője, Nagy László is, aki tavaly októberben bejelentette, hogy többé nem lép pályára nemzeti színekben, de a szakmai stáb és a magyar szövetség felkérésére visszatért. Ljubomir Vranjes szövetségi kapitány kihagyta a csapatból a balátlövő Dzsamali Imant, korábbi vagy jelenlegi sérülése miatt pedig az irányító Császár Gábor, a balátlövő Faluvégi Rudolf és a kapus Borbély Ádám sem szerepelhet Koperben, illetve jövő szerdán a 19 órakor kezdődő veszprémi visszavágón. A szlovénok az előző vb-n bronzérmesek, a januári, horvátországi Európa-bajnokságon pedig nyolcadik helyezettek voltak. (BF

Reklám