A szlovákok elleni vb-selejtezőre készülnek női kéziseink

Kim Rasmussen keretet hirdetett

Sport
  • 2017.05.23. - 16:02

Hétfőn kezdi a felkészülést a világbajnoki selejtezőre a magyar női kézilabda-válogatott, amelynek dán szövetségi kapitánya, Kim Rasmussen kedden kihirdette keretét.

A magyar csapat június 10-én 17 órától Debrecenben, 14-én 18 órától pedig Pozsonyban lép pályára Szlovákia válogatottjával szemben. A párharc győztese kijut a decemberi németországi világbajnokságra. Rasmussen együttese a felkészülést is Debrecenben végzi.

A magyar női válogatott kerete:

Kapusok: Bíró Blanka (Ferencváros), Janurik Kinga (Érd), Kiss Éva (Győr)

Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Győr), Lukács Viktória (Ferencváros), Orbán Adrienn (Kisvárda)

Irányítók, átlövők: Görbicz Anita (Győr), Hornyák Dóra (Ferencváros), Klivinyi Kinga (Érd), Kovács Anna (Dunaújváros), Kovacsics Anikó (Ferencváros), Pálos-Bognár Barbara (Budaörs), Szekeres Klára (Ferencváros), Szöllősi-Zácsik Szandra (Ferencváros), Triscsuk Krisztina (Siófok) 

Beállók: Kisfaludy Anett (Érd), Mayer Szabina (Alba Fehérvár), Mészáros Rea (Ferencváros), Sirián Szederke (Debrecen)

Balszélsők: Gávai Szonja (Békéscsaba), Schatzl Nadine (Ferencváros)

Tartalékok: Faluvégi Dorottya (Ferencváros), Szalai Babett (Dunaújváros), Szikora Melinda (Ferencváros), Termány Rita (MTK), Tóth Gabriella (Kisvárda)

Reklám