A román kormányfő szerint sértő Orbán Viktor magatartása

Victor Ponta a tusnádfürdői beszédét értékelte

Határon túl
  • 2015.07.28. - 09:39

A román kormányfő sértőnek nevezte a magyar miniszterelnök Romániával szemben tanúsított magatartását. Victor Ponta Orbán Viktor tusnádfürdői beszédét értékelte egy hétfő esti televíziós műsorban.

orbán_tusványos576
Orbán Viktor oldalán kéttucatnyi hangulatkép jelent meg az erdélyi szabadegyetemről: az egyik felvétel egy jelvényárus portékáját ábrázolja, aki Nagy-Magyarország térképét megjelenítő kitűzőket is árul, másutt pedig székely zászlók láthatók. A magyar Miniszterelnöki Sajtóiroda szerint "történelmi", míg a román külügyminisztérium szerint "revizionista" jelképek szerepelnek a magyar kormányfő közösségi oldalán.
Reklám