Mérföldkő volt a magyar nemzet történelmében 1848. április 11-e. Százhetven esztendővel ezelőtt a „Jóságos” V. Ferdinánd (uralkodott: 1835-1848) szentesítette az úgynevezett áprilisi törvényeket, amelyek a Magyar Királyság társadalmi szerkezetét és politikai berendezkedését változtatták meg.




