A pénzügyi szektor digitalizációja nagyban csökkentheti a készpénzhasználatot

Felelős gondolkodás erősítése

Gazdaság
  • 2018.11.29. - 01:05

Magyarországon a bruttó hazai termék (GDP) mintegy tizenöt százalékát teszi ki a forgalomban lévő készpénz, ennek használati költsége évente 400–450 milliárd forint – mondta Balogh László pénzügypolitikáért felelős helyettes államtitkár a Mastercard rendezvényén.

Kiemelte, hogy az Euró­pai Unió államaiban átlagosan a GDP nyolc százalékát adja a forgalomban lévő készpénz mennyisége. A pénzügyi szféra digitalizációja következtében a készpénzhasználat ráfordításainak legalább a felét meg lehetne spórolni – jegyezte meg. Az államtitkár az M1-en arról is beszélt tegnap, hogy a kormány negyvenmillió forintos keretösszeggel indított pályázati lehetőséget a lakosság pénzügyi tudatosságát erősítő civil szervezeteknek. Erre azért volt szükség, mert tavaly, amikor a kormány elfogadta a hétéves pénzügyikultúra-fejlesztési stratégiát, egyúttal a témával foglalkozó nonprofit szervezeteket is felmérte, és ekkor derült ki, hogy közülük sokan komolyan és szaksze­rűen foglalkoznak a pénzügyi tudatosság fejlesztésével – tette hozzá.
Reklám