A németek közel fele szerint Mesut Özil és a labdarúgó-szövetség egyaránt hibás

Lemondás után

Sport
  • 2018.07.28. - 03:03

A németek csaknem fele, a választókorú emberek 47 százaléka szerint Mesut Özilt és a Német Labdarúgó-szövetséget (DFB) egyaránt felelősség terheli abban a botrányban, amely ahhoz vezetett, hogy Özil lemondta a német válogatottságot – derül ki egy pénteken ismertetett felmérésből.

Az ARD német közszolgálati televízió megrendelésére az Infratest Dimap közvélemény-kutató által végzett felmérés adatai szerint 29 százalék úgy véli, hogy Özilt terheli elsősorban felelősség, míg 14 százalék a DFB-t hibáztatja inkább. Mesut Özil, az angol Arsenal középpályása a múlt héten jelentette be, hogy nem játszik többet a német válogatottban, mert úgy érzi, rasszista támadások érték. A török származású, Gelsenkirchenben született futballista a Nationalelf világbajnoki kudarca, kiesése után került a bírálatok középpontjába, mert nem sokkal a torna előtt ő és a Manchester City játékosa, Ilkay Gündogan közös fényképet készített Recep Tayyip Erdogan török elnökkel a törökországi előrehozott választások előtti időszakban.
Reklám