A németek a madridi döntőre, a magyarok a szeptemberi pótvizsgára készülhetnek

Tenisz Davis-kupa-selejtező

Sport
  • 2019.02.04. - 02:33

Amint az várható volt, a magyar férfi teniszválogatott 5–0-ra kikapott a németektől a Davis-kupa frankfurti selejtezőjében. A hazai férfi szakág gyengeségét jelezi, hogy játékosaink a négy egyes- és egy párosmérkőzésen mindössze két játszmát tudtak nyerni a sokkal erősebb németek ellen.

Valószínűleg a világranglistán 47. Fucsovics Márton szereplésével is kikapott volna csapatunk, de nem 5–0-ra. Biztató volt, hogy Piros Zsombor után az újonc Szintai Dávid is háromszettes mérkőzést játszott a világranglista harminckettedik helyén álló Philipp Kohlschreiber ellen. A Davis Kupa idei reformja nyomán a tizenkét selejtező győztesei – köztük a németek is – részt vehetnek novemberben a 18 csapatos madridi döntőben, amelynek már biztos résztvevője az előző évben elődöntős horvát, francia, spanyol és az amerikai válogatott, valamint a szabadkártyás argentin és brit csapat. A magyar válogatott szeptemberben osztályozót játszik majd a világcsoportban maradásért. Davis Kupa-selejtező, Frankfurt: Németország–Magyarország 5–0. (Szombati, vasárnapi eredmények.) Jan-Lennard Struff, Tim Pütz–Nagy Péter, Borsos Gábor 6:2, 6:3. Philipp Kohlschreiber–Szintai Dávid 6:7 (5–7), 6:3, 10–5 – döntő rövidítés, Alexander Zverev–Borsos Gábor 6:3, 6:4.

Reklám