A gazdasági együttműködésről és a migránskérdésről tárgyalt Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter és Najef al-Fajez, Jordánia turisztikai és műemlékvédelmi minisztere csütörtökön Budapesten.

Az arab térségben Jordánia a 11. legfontosabb partnere volt Magyarországnak 2014-ben, a külkereskedelmi egyenleg hagyományosan magyar többletet mutat, és jelentős a harmadik országokba irányuló tranzitkereskedelem. A további együttműködést két - a 2013-ban Ammanban, valamint a 2015-ben Akabában megnyílt - magyar kereskedőház segíti. A találkozón az eddig kevésbé kiaknázott lehetőségek között említették az energetikai és atomenergiai, az építőipari, a közlekedési, a mezőgazdasági, a környezetvédelemi, a vízgazdálkodási fejlesztéseket. Mindezekről folyamatos egyeztetések zajlanak a 2014 tavaszán megalakult Magyar-Jordán Gazdasági Vegyes Bizottság keretein belül - olvasható az NGM közleményében.



