A magyar női vízilabda-válogatott legyőzte Kínát

Tíz góllal nyertek

Sport
  • 2017.06.07. - 16:35

A magyar női vízilabda-válogatott tízgólos győzelmet aratott a házigazda kínai együttes felett a világliga Sanghajban zajló szuperdöntőjének második fordulójában, szerdán.

 Bíró Attila szövetségi kapitány együttesének legeredményesebbje - akárcsak a keddi, Kanadától elszenvedett vereség alkalmával - Szilágyi Dorottya volt.

    Eredmények, 2. forduló (a magyar szövetség honlapja szerint):
    B csoport:
Magyarország-Kína 16-6 (4-2, 4-0, 4-2, 4-2)
------------------------------------------
a magyar gólszerzők: Szilágyi 6, Bujka 4, Antal, Illés 2-2, Keszthelyi, Somhegyi 1-1
    A csoport másik szerdai mérkőzésén:
Kanada-Ausztrália 8-4

    kedden játszották:
Kanada-Magyarország 11-10 (3-3, 2-1, 2-3, 2-2 - 2-1) - ötméteresekkel
    csütörtök:
Magyarország-Ausztrália 9.00
    Az állás: 1. Kanada 5 pont, 2. Magyarország 4, 3. Kína 3, 4. Ausztrália 0

    A-csoport: 
Egyesült Államok-Japán 17-4 
Oroszország-Hollandia 10-10 - ötméteresekkel 4-2 
    Az állás: 1. Egyesült Államok 6 pont, 2. Oroszország 5, 3. Hollandia 1, 4. Japán 0

    A két négyesből mindegyik csapat bejut a negyeddöntőbe, ahol keresztbe játszanak majd: az első a negyedikkel, a második a harmadikkal.

Reklám