Miután a Magyar Röplabdaszövetségnek óvásra nincs lehetősége, az európai konföderációnak írt hivatalos levélében legalább azt kérte, büntessék meg a szerdai Magyarország–Macedónia férfi Európa-bajnoki selejtezőn sorsdöntő pillanatban hibázó játékvezetőket, és a kirívó sportszerűtlenséget elkövető ellenfelet.
A találkozó ötödik játszmájában 12–12-nél Pádár Krisztián pontos ütésekor a macedón feladó meghúzta alulról a hálót, hogy a bírókat megtévessze. A fair play szabályait teljesen figyelmen kívül hagyó játékos számítása bejött, mivel a játékvezetők a magyar csapat ellen fújtak hálóérintés miatt, így a macedónok jutottak 13–12-es vezetéshez, és végül 16–14-re megnyerték a meccset eldöntő szettet. Ha a játékvezetők észreveszik a történteket, akkor a szabályok szerint a magyar csapat 14–12-ről, tehát meccslabdáról folytathatta volna a játékot, hisz Pádár pontja mellett Despotovski szabálytalanságáért piros lap járt volna, és ezzel újabb pont a magyar csapat javára – hangsúlyozza a közlemény. A szövetség állásfoglalása szerint a fair play elveinek ilyen mértékű megsértése eredményezhetné a macedónok kizárását a sorozatból, „hiszen senki sem volt közöttük, aki az eset után feltette volna a kezét, hogy téves a döntés”. A hat mérkőzésből álló selejtezősorozat első fordulóját rendezték szerdán. A magyar válogatott célja az Európa-bajnoki szereplés, amire legutóbb 2001-ben volt példa.