Fennállásának százhuszadik évfordulóját ünnepli az idén a Fővárosi Közterület-fenntartó Zrt. Ebből az alkalomból a Fővárosi Hulladékhasznosító Műben, népszerű nevén a Huhában szombaton családi napra hívták meg az érdeklődőket.

A rendezvény fővédnöke Áder János köztársasági elnök volt. A számtalan gazdag program közül az egyik legnagyobb sikert a gyerekek körében a hulladékégető vezérlőtermének látogatása aratta (képünkön). Az eseményen magyar rekord is született: négyszázötven méter hosszú PET-palack-kígyót építettek hulladék műanyag palackokból.



