Ma este hét órától (tv: M4 Sport) a bolgár Ludogorec együttesével játszik a MOL Vidi FC a labdarúgó-Bajnokok Ligája selejtezőjének második körében. A székesfehérváriak az első körben a luxemburgi Dudelange ellen jutottak tovább.
Most várhatóan nehezebb feladatuk lesz – noha az elsőt sem teljesítették könnyen – a bolgár bajnok ugyanis hét brazil játékossal és két román válogatottal, köztük a legutóbbi bolgár idény gólkirályával, Claudiu Keserüvel áll ki. A csapat edzője a futballvilág egyik legnagyobb vándora, a brazil Paulo Autuori. A Ludogorec immár sorozatban hétszeres bolgár bajnok, 2014-ben és 2016-ban a Bajnokok Ligája, 2013-ban és 2017-ben az Európa-liga főtábláján szerepelt, idén tavasszal az olasz AC Milan ellen búcsúzott. A mostani idényben a Bajnokok Ligája selejtezőjében 9–0-s összesítéssel ejtette ki az ír Crusaderst. A MOL Vidi FC, amely az NB I. első fordulójában 4–0-ra nyert az újonc Kisvárda ellen, legerősebb keretével utazott el a razgradi mérkőzésre, nincsen hiányzó. A visszavágót a jövő héten rendezik Felcsúton. A főtáblára kerüléshez a mostani párharcon kívül még további kettőt kell megnyerni. A harmadik körben biztosan lesz magyar együttes, mivel a Vidi BL-búcsúja esetén átkerül az Európa-liga selejtezőjébe.