Gyorsított eljárásban felfüggesztett szabadságvesztéssel sújtotta, és kitiltotta Magyarország területéről a bíróság azt a svájci férfit, aki ellen kábítószer birtoklása miatt indult büntetőeljárás, miután a SUN Fesztivál résztvevőjeként nagyobb mennyiségű drogot talált nála a rendőrség - közölte tegnap a Nógrád Megyei Főügyészség vezetője a távirati irodával.
A bíróság kábítószer-birtoklás miatt marasztalta el a férfit, ezért egy év, két esztendőre felfüggesztett szabadságvesztésre ítélte, ezenkívül három évre kiutasította a vádlottat Magyarország területéről. A terheltnek meg kell fizetnie az eljárás tízezer forintos bűnügyi költségét is.
A svájci férfi nem az egyetlen, aki ellen különféle, kábítószerekkel kapcsolatos ügyben indult nyomozás a SUN Fesztiválon, a rendőrség az idén huszonnégy ember ellen indított eljárást hasonló bűncselekmények miatt.
A Bercel-Csobánkapusztán évente megtartott rendezvényen rendszeresek a tettenérések, a járőrök tavaly csaknem három kilogramm drogot foglaltak le, és negyvennyolc ember ügyében indítottak vizsgálatot. Negyvenegy fesztiválozó ellen indult eljárás 2013-ban drogok birtoklása miatt, akkor az érintettek kétharmada külföldi volt.



