"A cél az, hogy erősítsük a saját hitünket az oltáriszentségben"

Erdő Péter megnyitotta a 2020-as Eucharisztikus Világkongresszust előkészítő programot

Belföld
  • 2017.06.05. - 17:00

Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek megnyitotta a 2020-as Eucharisztikus Világkongresszust előkészítő hároméves programot pünkösdhétfőn a főegyházmegye ifjúsági és családi napján. A bíboros a karizmák ünnepén megbízólevelet adott át háromszáz "missziós küldöttnek", aki 2020-ig segíti a plébániák felkészülését.

 A bíboros a világkongresszusról szólva úgy fogalmazott: "a cél az, hogy erősítsük a saját hitünket az oltáriszentségben, és megmutassuk a világnak is a katolikus meggyőződés erejét".

erdő péter
A minden évben hagyományosan húsvéthétfőn Máriaremetén megtartott családi napon plébániák, iskolák, szerzetesi közösségek és lelkiségi mozgalmak mutatkoznak be a templomkertben felállított sátrakban.
Reklám