A Seuso-kincseket bemutató vándorkiállítás országos jelentőségű program, amelyben érzékelhető a magyar kultúra decentralizációjának kormányzati szándéka - fogalmazott a kultúráért felelős államtitkár kedden Székesfehérváron, ahol megtekintette a tárlatot.
Hoppál Péter a vándorkiállítás üzenetének nevezte, hogy szeretnék az anyagot az ország minden tájékára elvinni a magyar kultúrtörténet egyik legnagyobb értékének számító kincset.
A szeptember első felében megjelent kormányhatározat szerint a Seuso-kincs magyarországi bemutatására szervezett vándorkiállítást Székesfehérvár mellett Kaposváron, Kecskeméten, Miskolcon, Nyíregyházán és Zalaegerszegen láthatja a közönség. Székesfehérváron november 19-ig látható a tárlat a Szent István Király Múzeumban.



