A Skoda 2020-tól elektromos autókat is gyárt

A hibrid Skoda Superb gyártása 2019-ben kezdődik

Gazdaság
  • 2017.11.20. - 17:47

A Volkswagen német konszernhez tartozó Skoda Auto 2020-tól megkezdi az elektromos autók gyártását - jelentette be a cseh autógyártó. 

Előzőleg a Skoda egyik kisebb csehországi gyárában, Kvasinyban 2019-től beindul a hibrid Skoda Superb gyártása. Ugyanebben az évben a Skoda egy másik csehországi gyárában, Mlada Boleslavban a VW hibrid autóinak motorjához kezdenek alkatrészeket készíteni. A teljesen elektromos Skodák 2020-tól Mlada Boleslavban készülnek majd. 
A Skoda azt tervezi, hogy 2025-ben különböző kategóriákban öt, teljesen elektromos modellt gyárt már. 

A Skoda Auto októberben 107 400 darab személygépkocsit adott el világszerte, 9,7 százalékkal többet az egy évvel korábbinál.

Reklám