Folytatta jó hazai szereplését az Olympique Marseille a labdarúgó Európa-liga 2017–2018-as kiírásában. Az elődöntő első mérkőzésén 2–0-ra legyőzte az osztrák RB Salzburgot.
A mérkőzés hőse a két gólpasszt adó Dimitri Payet volt. A másik ágon az Arsenal több mint nyolcvan percen át emberelőnyben játszott az Atlético Madrid ellen a horvát válogatott Sime Vrsaljko kiállítása miatt, de nem tudott nyerni. A francia Alexandre Lacazette előnyt szerzett ugyan a második játékrészben, de a madridi együttes – az ugyancsak francia Antoine Griezmann találatával – kiegyenlített. A játékvezető az első félidőben a tribünre száműzte Diego Simeonét, az Atlético edzőjét. Arsène Wenger, a londoni klub menedzsere, akinek ez volt az utolsó nemzetközi kupamérkőzése hazai pályán az Arsenallal, úgy fogalmazott, a történtek ismeretében a számukra legrosszabb forgatókönyv szerint alakultak az események. A két visszavágót május 3-án rendezik.