A Manchester United korábbi játékosa lesz az első dél-koreai lángvivő Olümpiában

Olimpia

Sport
  • 2017.10.20. - 02:24

Dél-koreai részről a Bajnokok Ligája-győztes, már visszavonult labdarúgó, Pak Dzsi Szung viszi majd először a február kilencedikén kezdődő, phjongcshangi téli olimpia lángját, amelyet kedden lobbantanak fel Olümpiában – közölte a Görög Olimpiai Bizottság.

A 36 éves sportember a második lesz a sorban, először ugyanis a görög északi síelő, Aposztolosz Angelisz foghatja a kezébe a fáklyát az ókori játékok helyszínén. Pak Dzsi Szung százszor játszott a Koreai Köztársaság válogatottjában, amellyel a legjobb eredménye a világbajnoki negyedik hely volt. Több európai klubban is szerepelt, de legnagyobb sikereit a Manchester Unitednál töltött hét év alatt aratta, háromszor angol bajnok, 2008-ban pedig Bajnokok Ligája-győztes lett a csapattal. A dél-koreai szervezők október 31-én, Athénban veszik át a fáklyát, s viszik a lángot hazájukba, ahol újabb váltófutás kezdődik.
Reklám