Szombat este az FC Barcelona elleni rangadó nem egy politikai tiltakozás lesz - fogalmazott Enrique Cerezo, az Atlético Madrid labdarúgóklubjának elnöke.

A barcelonai együttes először látogat a fővárosba azóta, hogy Katalóniában október 1-jén megtartották a függetlenségi népszavazást, amelyet a spanyol kormány alkotmányellenesnek nyilvánított, és amelyet rendőrségi fellépéssel is megpróbáltak megakadályozni. A katalán egészségügyi szolgálat szerint 844 sérültet szállítottak kórházba, az összetűzésekben 33 rendőr is megsérült. A szavazás estéjén a gránátvörös-kékek a Las Palmast fogadták, és bár először halasztást kértek, a spanyol szövetség nem engedélyezte ezt, így biztonsági okokból végül zárt kapuk mögött játszották le a találkozót. A tabellán negyedik Atlético és az éllovas Barcelona rangadója szombat este 20.45-kor kezdődik.



