Szépen csöndben átment a román alsóházon a Románia és Moldova egyesülésére vonatkozó törvénytervezet.
A román parlament támogatja a határok békés úton való módosítását és hazájuk egyesülését a Moldovai Köztársasággal - írja friss cikkében a kolozsvári Főtér. Mint a cikkből egyebek mellett kiderül, a javaslatot eredetileg a Diana Șoșoacă-féle S.O.S. Románia Párt alkotta meg.
Az alsóházban jóváhagyott szöveg azt is tartalmazza, hogy a román kormány (már ha van) azonnal elkezdheti az egyesülésre vonatkozó tárgyalásokat a moldovai hatóságokkal. Ugyanakkor értesítheti szándékáról az Amerikai Egyesült Államokat, a NATO-t, az ENSZ-t és az Európai Uniót is.
Egy májusi Inscop-felmérés eredményei szerint a megkérdezettek 71,9 százaléka szavazna igennel a frigyre. A Moldovában végzett hasonló kutatások 55–58 százaléka teszik a házasodni vágyók arányát.
A javaslat olyképpen ment át, hogy vitára bocsátották a dokumentumot és mivel senki nem szólt hozzá, lejárt a határidő, ami azt is jelenti, hogy a képviselők hallgatólagosan elfogadták azt. A lap hozzáteszi, hátra van még a szenátorok vitája, mivel a végső szót ők mondják ki.







