Tehervonat zuhant le egy hídról Németországban

Az útszakaszt lezárták

Külföld
  • 2026.06.20. - 09:47
Cikk borítókép
A tehervonat két kocsija zuhant le a hídróldpa Picture-Alliance via AFP/Ehsan Monajati

Hídról zuhant le egy tehervonat Münchennél, egy ember súlyosan megsérült - közölték szombatra virradóra a német hatóságok.

A tájékoztatás szerint a vonat két vagonja körülbelül öt méter magasságból zuhant a híd alatt húzódó főútra.

A vonat rakományáról nem tudni, a rendőrség azonban hangsúlyozta, hogy a vagonokban nem volt veszélyes anyag, így a lakosságnak semmi oka aggodalomra.

A Deutsche Bahn német vasúttársaság egyik szóvivője azt mondta, a baleset egy olyan vonalon történt, amelyet csak tehervonatok használnak.

Az útszakaszt lezárták.

Reklám